Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Безбар'єрність

Перша леді Олена Зеленська презентувала електронну версію «Довідника безбар’єрності», який покликаний зафіксувати нові принципи безбар’єрної мови та коректного спілкування.

«Я завжди підкреслюю, що безбар’єрність – це нова норма, рівні можливості для всіх людей і доступність. Один з важливих елементів безбар’єрності – безбар’єрна мова. Це мова, у якій немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп. Людина – завжди у фокусі. Довідник стане посібником з коректного спілкування, де занотована етика спілкування», – наголосила Олена Зеленська.

Зауважимо, «Довідник безбар’єрності» — продукт з відкритим кодом, який можна використовувати у проєктах, цитувати, а також доповнювати. Посібник містить такі розділи, як складові безбар’єрності, правила мови, словник та безбар’єрний календар. Над його підготовкою працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, а також українські та міжнародні експерти.

«Цей посібник покликаний зробити філософію безбар’єрності більш зрозумілою для широкого загалу, надати роз’яснення доступною мовою щодо основних принципів безбар’єрності та правил комунікації», – зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

Вихід друкованої версії «Довідника безбар’єрності» з елементами шрифту Брайля заплановано на березень 2022 року.

Посібник доступний за посиланням https://bf.in.ua.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив План заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності в Україні.

Довідково

Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

Розроблення проєкту Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті Міністрів України надає експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність».

https://www.minregion.gov.ua/.../persha-ledi-olena.../

#bezbariernist, #безбарєрність #barrierfree, #бізнесбезбарєрів, #історіїякінадихають
Фото без опису

18 Вересня, 2023 р., 10:50
Ментальне здоров’я – одна з передумов нашої стійкості. От чому важливо говорити про нього зі своїм оточенням і в суспільстві, не соромитися, не стигматизувати, а, навпаки, поширювати знання про душевний стан і вміння про нього піклуватися. Це один із висновків третього Саміту перших леді та джентльменів, який відбувся 6 вересня в Києві та мав назву «Ментальне здоров’я: крихкість і стійкість майбутнього».
29 Серпня, 2023 р., 14:29
ЯК СПІЛКУВАТИСЯ З ВЕТЕРАНАМИ, ЯКІ ПЕРЕНЕСЛИ АМПУТАЦІЮ  
22 Серпня, 2023 р., 16:09
“ДОВІДНИК БЕЗБАР`ЄРНОСТІ” ТВІЙ ГІД З КОРЕКТНОГО СПІЛКУВАННЯ Як одним словом образити людину з інвалідністю? Назвати її «інвалідом». Прикра випадковість або ж нерозуміння різниці можуть зробити дуже і дуже боляче.
21 Серпня, 2023 р., 17:44
Радянське та пострадянське виховання лишили нам страх і недовіру до всього, що має частинку «психо-». Та часи змінюються, і сьогодні ми вчимося піклуватися про ментальне (психічне) здоров’я так само, як і про фізичне. Звикаємо до того, що всі наші емоції нормальні, що плачуть не лише діти й жінки, що звернутися по допомогу до спеціаліста — не соромно.
21 Серпня, 2023 р., 17:39
Новий розділ «Довідника безбар’єрності» (https://bf.in.ua) – про взаємодію з людьми, які мають бойовий досвід – створюється разом з людьми, які цей досвід пронесли крізь себе.
11 Серпня, 2023 р., 16:48
«ТИ ЯК?» БУВАЄ, ЩО У ВІДПОВІДЬ ХОЧЕТЬСЯ КРИЧАТИ Буває, що у відповідь хочеться кричати. Гнів, страх, розпач переростають в агресію, і контролювати цей клубок емоцій стає надзвичайно важко: ми буквально відчуваємо бажання трощити меблі, жбурляти речі, навіть робити комусь боляче.
10 Серпня, 2023 р., 10:11
ЯК ПІДТРИМАТИ ЛЮДИНУ ІЗ СИНДРОМОМ “ВЦІЛІЛОГО”?  
10 Серпня, 2023 р., 09:58
ЯК ШКОЛА МОЖЕ ПІКЛУВАТИСЯ ПРО МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ  
07 Серпня, 2023 р., 17:13
ЩО ДАЄ УМІННЯ КЕРУВАТИ АВТІВКОЮ? ЦЕ РУХ БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ. ЦЕ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. ЦЕ ОСОБИСТИЙ ВИБІР, ДЕ І КОЛИ БУТИ СЬОГОДНІ А ще – на дорозі всі рівні, у всіх однакові умови. Тому можливість людям з інвалідністю водити машину – дуже важлива.
03 Серпня, 2023 р., 09:27
Резильєнтність 一 це набір рис особистості, які допомагають долати стрес та важкі обставини конструктивним шляхом. Для того, щоб освітяни та практичні психологи закладів освіти навчилися піклуватися про своє психічне здоров’я, Міністерство освіти і науки України запроваджує нову програму підвищення кваліфікації для педагогічних працівників «Плекання резильєнтності в освітніх закладах».

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора