Перша леді Олена Зеленська презентувала електронну версію «Довідника безбар’єрності», який покликаний зафіксувати нові принципи безбар’єрної мови та коректного спілкування.
«Я завжди підкреслюю, що безбар’єрність – це нова норма, рівні можливості для всіх людей і доступність. Один з важливих елементів безбар’єрності – безбар’єрна мова. Це мова, у якій немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп. Людина – завжди у фокусі. Довідник стане посібником з коректного спілкування, де занотована етика спілкування», – наголосила Олена Зеленська.
Зауважимо, «Довідник безбар’єрності» — продукт з відкритим кодом, який можна використовувати у проєктах, цитувати, а також доповнювати. Посібник містить такі розділи, як складові безбар’єрності, правила мови, словник та безбар’єрний календар. Над його підготовкою працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, а також українські та міжнародні експерти.
«Цей посібник покликаний зробити філософію безбар’єрності більш зрозумілою для широкого загалу, надати роз’яснення доступною мовою щодо основних принципів безбар’єрності та правил комунікації», – зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.
Вихід друкованої версії «Довідника безбар’єрності» з елементами шрифту Брайля заплановано на березень 2022 року.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив План заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності в Україні.
Довідково
Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».
Розроблення проєкту Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті Міністрів України надає експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність».
Тетяна Ломакіна: "Ніхто з нас не хоче ходити в місця та простори, де до нас поставилися непривітно. І часто людський фактор стає бар’єром гіршим за вузькі двері чи круті сходи. Тому, будуючі безбар’єрність, ми маємо обов’язково звертати увагу не лише на фізичне оточення, а й на комунікацію, повагу до людини та її гідності".
🚪Двері є абсолютно у кожному просторі. І коли ми опиняємося у супермаркеті, кінотеатрі чи бізнес-центрі, то обов’язково маємо інтуїтивно розуміти – де вихід. І двері, звісно, теж.
Міністерство розвитку громад та територій України розробило та затвердило Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення.
3 грудня 2024 року відділом культури, туризму, молоді та спорту Ренійської міської ради проведено вебінар на тему: «Організація заходів, доступних для людей з різними потребами». В заході взяли участь 16 працівників закладів культури та закладу освіти сфери культури.
Сьогодні Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. Цей день є нагадуванням більшості громадян та суспільству про неповносправність. Для більшості це нагадування, що є такі люди в суспільстві, а для батьків та родичів, це постійна турбота та непосильна праця: виховувати, піклуватися, дарити любов дитині та вміти разом з нею проживати кожен день. До відділення соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями щоденно приходять діти та молодь, де вони спілкуються між собою, знаходяться у комфортній для них обстановці та отримують щоденні послуги соціального педагога. Для нашого колективу ці діти та молодь теж частинка життя, адже ми щоденно їх зустрічаємо та турбуємось у нашому відділенні.
Щороку, 3 грудня, разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо. До цєї дати в Котловинський філії пройшла лекція – бесіда для дітей «Навчи своє серце добру». Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.
Безбар’єрність – це не лише про простір, а й про свідомість. Це про зміни у сприйнятті, підтримку ініціатив, співдію та створення світу, де комфортно всім.
Щодня до наших Центрів життєстійкості звертаються різні люди. І наше завдання – підтримати кожного та кожну, допомогти інтегруватися у громаду, навчити долати труднощі та залишатися включеними в життя.
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності