Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЩО ДАЄ УМІННЯ КЕРУВАТИ АВТІВКОЮ? ЦЕ РУХ БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ. ЦЕ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. ЦЕ ОСОБИСТИЙ ВИБІР, ДЕ І КОЛИ БУТИ СЬОГОДНІ

Дата: 07.08.2023 17:13
Кількість переглядів: 111

ЩО ДАЄ УМІННЯ КЕРУВАТИ АВТІВКОЮ? ЦЕ РУХ БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ. ЦЕ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. ЦЕ ОСОБИСТИЙ ВИБІР, ДЕ І КОЛИ БУТИ СЬОГОДНІ

А ще – на дорозі всі рівні, у всіх однакові умови. Тому можливість людям з інвалідністю водити машину – дуже важлива.

У 5 регіонах України – Київ, Львів, Кам’янець-Подільський, Кропивницький та Дніпро – вже працюють адаптовані автошколи. І це тільки початок великого проєкту МВС України у межах Національної стратегії безбар’єрності, розробленої за ініціативою першої леді Олена Зеленська.

💬 «Безбар’єрність має стати нормою життя нашого суспільства та абсолютним стандартом для усіх нас. Особливо, коли йдеться про доступну інфраструктуру – це якраз про рівні права та можливості для кожного. У ході впровадження проєкту ми вирішили проблеми зручного доступу до будівель автошкіл, переобладнали аудиторії, провели переоснащення та сертифікацію машин, підвищили кваліфікацію викладачів», – зазначила заступниця голови МВС Катерина Павліченко.

🟠 Що пропонують такі автошколи?

Можна навчитися водити «з нуля». Або ж удосконалити навички та обміняти посвідчення, якщо водій з досвідом набув інвалідність.

🟠 Як відбувається навчання?

Програма типова для всіх закладів освіти. В одній групі навчаються до 30 осіб, але є можливість й індивідуального відвідування. Майбутні водії отримують знання упродовж 11 тижнів. З них місяць присвячений теорії (64 години) – і тут можуть бути онлайн-уроки, офлайн-лекції чи взагалі змішана форма. Після складання іспиту ще 7 тижнів виділяється на практику (до 40 годин). А далі – перевірка вправності водіння у сервісному центрі МВС і отримання посвідчення.

🟠 Як стати учнем автошколи?

Людина з інвалідністю має пройти медичний огляд та отримати довідку про можливість керувати машиною. Це так звана «форма 083/о». Потім обрати на сайті МВС 📲https://driveability.mvs.gov.ua найближчу із п’яти адаптованих автошкіл та заповнити анкету. У пакеті документів, які подаються: заява на ім’я директора автошколи, копія паспорта та картки платника податків, медична довідка, одна кольорова фотографія розміром 3,5х4,5 см.

Поїхали?! 🚗

Нагадаємо, перед стартом проєкту інструктори адаптованих автошкіл пройшли навчання навичкам безбар’єрної взаємодії.

Нещодавно наша експертка Nina Matsiuk провела додаткові тренінги, більше про це пишемо на нашому сайті https://bbu.org.ua/avtoshkoli-dlya-osib-z-invalidnistju…

 Комунікаційна стратегія проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю» розроблена за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства».

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора