Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЩО ДАЄ УМІННЯ КЕРУВАТИ АВТІВКОЮ? ЦЕ РУХ БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ. ЦЕ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. ЦЕ ОСОБИСТИЙ ВИБІР, ДЕ І КОЛИ БУТИ СЬОГОДНІ

Дата: 07.08.2023 17:13
Кількість переглядів: 70

ЩО ДАЄ УМІННЯ КЕРУВАТИ АВТІВКОЮ? ЦЕ РУХ БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ. ЦЕ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. ЦЕ ОСОБИСТИЙ ВИБІР, ДЕ І КОЛИ БУТИ СЬОГОДНІ

А ще – на дорозі всі рівні, у всіх однакові умови. Тому можливість людям з інвалідністю водити машину – дуже важлива.

У 5 регіонах України – Київ, Львів, Кам’янець-Подільський, Кропивницький та Дніпро – вже працюють адаптовані автошколи. І це тільки початок великого проєкту МВС України у межах Національної стратегії безбар’єрності, розробленої за ініціативою першої леді Олена Зеленська.

💬 «Безбар’єрність має стати нормою життя нашого суспільства та абсолютним стандартом для усіх нас. Особливо, коли йдеться про доступну інфраструктуру – це якраз про рівні права та можливості для кожного. У ході впровадження проєкту ми вирішили проблеми зручного доступу до будівель автошкіл, переобладнали аудиторії, провели переоснащення та сертифікацію машин, підвищили кваліфікацію викладачів», – зазначила заступниця голови МВС Катерина Павліченко.

🟠 Що пропонують такі автошколи?

Можна навчитися водити «з нуля». Або ж удосконалити навички та обміняти посвідчення, якщо водій з досвідом набув інвалідність.

🟠 Як відбувається навчання?

Програма типова для всіх закладів освіти. В одній групі навчаються до 30 осіб, але є можливість й індивідуального відвідування. Майбутні водії отримують знання упродовж 11 тижнів. З них місяць присвячений теорії (64 години) – і тут можуть бути онлайн-уроки, офлайн-лекції чи взагалі змішана форма. Після складання іспиту ще 7 тижнів виділяється на практику (до 40 годин). А далі – перевірка вправності водіння у сервісному центрі МВС і отримання посвідчення.

🟠 Як стати учнем автошколи?

Людина з інвалідністю має пройти медичний огляд та отримати довідку про можливість керувати машиною. Це так звана «форма 083/о». Потім обрати на сайті МВС 📲https://driveability.mvs.gov.ua найближчу із п’яти адаптованих автошкіл та заповнити анкету. У пакеті документів, які подаються: заява на ім’я директора автошколи, копія паспорта та картки платника податків, медична довідка, одна кольорова фотографія розміром 3,5х4,5 см.

Поїхали?! 🚗

Нагадаємо, перед стартом проєкту інструктори адаптованих автошкіл пройшли навчання навичкам безбар’єрної взаємодії.

Нещодавно наша експертка Nina Matsiuk провела додаткові тренінги, більше про це пишемо на нашому сайті https://bbu.org.ua/avtoshkoli-dlya-osib-z-invalidnistju…

 Комунікаційна стратегія проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю» розроблена за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства».

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора