Відходи серед населення квітень 2025
Україна належить до країн з дуже високими як абсолютними, так і відносними показниками утворення відходів. Відходи накопичуються у вигляді териконів, відвалів, звалищ.
Пилоутворення, горіння звалищ, міграція шкідливих речовин через підземні, поверхневі води та атмосферу згубно діють на здоров’я людей.
Кожному з нас не повинна бути байдужа доля міста, в якому він живе. В середньому кожна людина в світі за день утворює близько 1 кг побутових відходів, однак у рік це становить сотні мільйонів тонн. Якщо у деяких країнах існує система роздільного збору та переробки окремих компонентів сміття, то у нас поки всі одноразові упаковки та інші "блага" цивілізації поповнюють стихійні звалища.
Так, при спалюванні поліетилену у повітря вивільняється високотоксична речовина – діоксин, що руйнує імунну систему людини та спричиняє гормональні і ракові захворювання. Поліетиленові пакети в природі біологічно не розкладаються. Проковтнуті поліетиленові пакети – найчастіша причина смерті птахів і тварин, що плутають їх з їжею.
Ми реально можемо зробити деякі кроки для зменшення кількості використання поліетиленових пакетів: не купувати щоразу новий кульок, а користуватися багаторазовими торбами, або приходити в крамницю з власним пакетом; не викидати поліетиленові кульки, що все ж потрапили до нас – їх можна використати ще раз замість кульків для сміття; із пластикових пляшок можна виготовити: лійку-дозатор, умивальник, горщик для вирощування розсади, грілку.
На сьогодні в Україні проблема смітників – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. Ця проблема нагальна не тільки в Україні, а й у всьому світі. Природі потрібні будуть роки, навіть сотні років, щоб переробити цю величезну кількість сміття та твердих побутових відходів, яку ми їй «даруємо» щодня. Але відходи з кожним роком все накопичуються і накопичуються, що робить цей процес ще складнішим і набагато довшим.