Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія

Дата: 13.01.2025 10:37
Кількість переглядів: 33

Прокинутися серед ночі через страшний сон – ситуація неприємна. Але буває так, що кошмар продовжується й далі.

🚩Уявімо, що військовий сильним поштовхом розбудив дружину. Сам він наче теж фізично прокинувся, але не усвідомлює реальність: вважає, що перебуває у бойових умовах, які йому щойно снилися. Це не перша така ситуація, оскільки чоловік періодично «воює» уві сні і не контролює свої дії.

Як має вчинити дружина? 🤔

Варіант 1️⃣
Почекати, поки чоловік сам прийде до тями, і зранку не акцентувати увагу на цій ситуації, аби не засмутити його.

Варіант 2️⃣
Спокійно поговорити з ветераном, звернути його увагу на елементи реальності.

Варіант 3️⃣
Зранку наголосити, що це неприйнятно і лякає, як її саму, так і дитину.

Це одна з типових життєвих ситуацій щодо взаємодії з людьми, які мають бойовий досвід. І на перший погляд може здатися, що кожен із запропонованих варіантів поведінки має право на існування. Насправді ж вірний тільки один, і розібратися – чому саме – допоможе інтерактивний симулятор до освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» на Дія.Освіта 📲 https://bit.ly/4fmyvvk.

💬«Не ставте себе в позицію жертви. Ваша близька людина у цей момент не контролює себе і не має наміру вам нашкодити. Ветерану у такому випадку потрібна ваша підтримка. Якщо проблеми зі сном тривають більше 2 тижнів – варто звернутися по допомогу до спеціаліста», – пояснює психологиня Ольга Горбаньова, експертка Координаційного центру з психічного здоров'я КМУ.

✍️ А от правильний варіант, нотуйте: слід звернутися до військового по імені, сказати хто ви, назвати сьогоднішню дату та місце – нагадати людині, де вона зараз перебуває. Потім запитати, що бачить навколо, попросити описати кімнату – це допоможе повернутися з картинки уві сні до справжньої реальності.

ℹ️  Освітній серіал створено з ініціативи Міністерство цифрової трансформації України у межах комунікаційної кампанії Ти як? Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка впроваджується за ініціативою першої леді Олена Зеленська.

Проєкт є продовженням однойменного розділу «Довідника безбар’єрності» (📕https://bf.in.ua) – гіда з коректної комунікації – та реалізується за підтримки Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, ГО Безбар'єрність та компанії Visa – учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів».

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree

#бізнесбезбарєрів #тияк

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь