Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія. Жестова мова

Дата: 13.11.2024 15:35
Кількість переглядів: 270

☕Уявімо ситуацію: у кав’ярні ви зустрічаєте колишнього однокласника, колегу або давнього друга. Він сидить один, дивиться у вікно і виглядає сумним. Ви вітаєтесь і залишаєтесь, аби поспілкуватися. Виявляється, що ваш знайомий служив в ЗСУ.

Про що з ним можна поговорити? 🤔

Варіант 1️⃣:
Можна поставити одне з трьох питань: «Як місцеві ставилися до вас?», «Чому ти взагалі туди пішов?», «А страшно було?».

Варіант 2️⃣:
Можна поговорити на буденні теми. Аби підтримати розмову, навіть про травматичні події, використовувати вислови: «Ти маєш на увазі, що…», «Тобто?», «Чи правильно я тебе розумію».

Варіант 3️⃣:
Необхідно пожаліти, спитати про фізичні травми та побажати якнайшвидшого закінчення війни.

З цих трьох варіантів – тільки один правильний. Який саме?

✍️Перевірити свої навички комунікації та дізнатися правильну відповідь можна в інтерактивному симуляторі до освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» – на Дія.Освіта 📲 https://bit.ly/4fmyvvk

Симулятор пропонує розглянути декілька ситуацій, що стосуються спілкування з ветеранами і ветеранками у повсякденному житті. Можливо, у якійсь з них ви вже опинялися, але не знали, як поводитися. Інтерактивний інструмент дозволяє обрати варіант дій і одразу отримати пояснення експертки: яка комунікація буде коректною, а чого говорити / робити не варто.

Утім, якою б нетиповою не виявилася ситуація, завжди слід пам’ятати, що повага – це перший крок у встановленні добрих та дружніх стосунків з будь-якою людиною. А щирість, толерантність, бажання підтримати – допоможуть взаємодіяти з гідністю.

ℹ️  Освітній серіал створено з ініціативи Міністерство цифрової трансформації України у межах комунікаційної кампанії Ти як? Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка впроваджується за ініціативою першої леді Олена Зеленська.

Проєкт є продовженням однойменного розділу «Довідника безбар’єрності» (📕https://bf.in.ua) – гіда з коректної комунікації – та реалізується за підтримки @Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, ГО Безбар’єрність та компанії Visa – учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів».

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree

#бізнесбезбарєрів#тияк

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь