Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Профілактичний захід з учнями школи

Дата: 25.09.2024 11:32
Кількість переглядів: 29

Стосунки у сім’ї є однією з найважливіших частин життя кожної людини. Проте нерідко вони приносять біль та розпач. Дуже часто жертвами насильства у родині або їх безпосередніми свідками стають діти. Тому, з метою профілактики та надання корисної інформації підростаючому поколінню, 20 вересня 2024 року працівники Ізмаїльського районного відділу № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області, Бюро правничої допомоги, Служби у справах дітей, ювенальної превенції ВП № 2 Ізмаїльського РВП та Центру надання соціальних послуг для учнів 5-го та 11-го класів Опорного закладу Ренійського ліцею № 1 Ренійської МР провели спільний захід на тему: «Сімейне насильство, його види, прояви та засоби подолання».

Фахівець Бюро правничої допомоги Анжела Пєнєва детально підійшла до розкриття теми та розповіла, що існує багато психологічних причин у кривдника, щоб застосувати силу або психологічний тиск, це може бути завищена або занижена самооцінка, потреба у самоствердженні, патологічні ревнощі, психічні патології, тощо. Але незалежно від причини насильство у родині не лише шкодить постраждалій особі, але і порушує її права.

Керівниця Служби у справах дітей Юлія Мантуліна повідомила дітям про види проявів насильства в родині, це може бути словесні образи, приниження, побої, ляпаси, обмеження вільного пересування, змушування до вживання алкоголю або наркотиків, ненадання необхідної допомоги, та інші. Кожен із видів насильства становить загрозу не лише для здоров’я, але й для життя постраждалої особи. Тому так необхідно вчасно звернутися по допомогу.

Ольга Дарадур – фахівець КУ «Центр надання соціальних послуг» Ренійської МР наголосила, що важливо не терпіти будь-які види та прояви насильства та зосередила увагу дітей на тому, які саме існують соціальні служби та організації, які надають допомогу в ситуаціях насильства в родині. Зокрема це лінії довіри, служби екстреної допомоги, кризові центри для жінок, тощо. «Перш за все необхідно звернутись до Національної поліції за номером 102 або зателефонувати на одну зі спеціалізованих гарячих ліній для консультації 116123 чи в Урядовий контактний центр за номером 1547» - повідомила пані Ольга.

Психолог відділу з питань пробації Лілія Мартинюк розповсюдила серед діточок психологічний тест, за результатами якого можна виявити чи існує в родині насильство, та класним керівникам було доручено провести відповідну роботу із дітьми, які потребують допомоги.

«Своєчасне звернення по допомогу – це перша сходинка на шляху до повноцінного та радісного життя. Того життя, на яке заслуговує кожна людина» - підсумувала захід інспектор ювенальної превенції ВП № 2 Тетяна Фльоштер.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора