Міжнародний день Дунаю відзначається щорічно, починаючи з 29 червня 2004 року.

Дата: 28.06.2024 11:50

Міжнародний день Дунаю відзначається щорічно, починаючи з 29 червня 2004 року.

Дунай - друга за довжиною і площею басейну річка Європи, має велике економічне значення для всіх придунайських країн,  в т.ч. і для України.

Враховуючи життєво важливе значення Дунаю, особливо гострою стає проблема збереження довкілля річки та її чистотиАдже основна проблема Дунаю – його забруднення. Втручання людини та зміна клімату несуть небезпечні виклики, що ставлять під загрозу збереження екосистеми Дунаю і його дельти. За даними ООН кожен рік річка виносить в Чорне море понад 200 тис. т нафтопродуктів, 12 тис. т цинку, 80 т ртуті.

Основною метою міжнародного Дня Дунаю є привернення уваги до стану та проблем цієї "водної артерії". Наразі проблеми водних ресурсів України є пріоритетними для громадян та органів владиТому наше головне завдання: уважніше стежити за станом навколишнього середовища, об’єднати сили в збереженні природної краси та екологічного стану річки Дунай.