Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про особливості справляння єдиного податку платниками четвертої групи!!!

Дата: 13.03.2024 10:14
Кількість переглядів: 145

Про особливості справляння єдиного податку платниками четвертої групи!!!

 

Ренійська ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області з метою належного адміністрування єдиного податку четвертої групи та забезпечення контролю за повнотою справляння єдиного податку з юридичних осіб повідомляє, що Законом України від 30.11.2021  № 1914-IX до Податкового Кодексу України  № 2755 – VІ  від 02 грудня 2010 року  (зі змінами та доповненнями, далі - ПКУ) введено поняття мінімальне податкове зобов’язання .

Згідно з п.п. 14.1.114  п. 14.1 ст.14 ПКУ мінімальне податкове зобов'язання - мінімальна величина податкового зобов'язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов'язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно ПКУ. Сума мінімальних податкових зобов'язань, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі - підприємцю, є загальним мінімальним податковим зобов'язанням.

Мінімальне податкове зобов'язання визначається за період володіння (користування) земельною ділянкою, який припадає на відповідний податковий (звітний) рік.

Відповідно до ст. 297  ПКУ  платники єдиного податку  - власники, орендарі, користувачі на інших умовах ( в том числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за податковий ( звітний ) рік (Додаток 3).

Згідно з приміткою до розділу Розрахункова частина Декларації абзаців другого і третього п. 297  .7 ст. 297  ПКУ платник єдиного податку четвертої групи зобов’язаний збільшити визначену в Декларації за наступний за звітним  податковий ( звітний) рік суму єдиного податку, що підлягає сплаті до бюджету, на суму позитивного значення різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок. Тобто, Додаток 3 з розрахунком МПЗ за 2022 рік подається сільськогосподарськими товаровиробниками у складі Декларації на 2023 рік, Додаток 3 з розрахунком МПЗ за 2023 рік подається – у складі Декларації на 2024 рік.

Таким чином, сільськогосподарські товаровиробники, які самостійно відмовляються від статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2024 рік (переходять на сплату інших податків і зборів) або контролюючі органи за результатами камеральних перевірок приймають рішення про непідтвердження статусу платника єдиного податку, такі суб’єкти господарювання мають обов’язок визначити МПЗ за 2023 рік.

На сьогодні, Державною податковою службою України доопрацьовано програмне забезпечення, яке надає можливість платникам єдиного податку четвертої групи (юридичним особам) при подачі Декларації сформувати Додаток 3 за два різних податкових періоди.

    Враховуючи особливості декларування єдиного податку четвертої групи щодо подання Декларації на поточний рік, в якому визначається податкове зобов’язання з єдиного податку на поточний рік, а подання Додатку 3 (з розрахунком МПЗ) здійснюється за попередній рік відносно поточного, то Державна податкова служба рекомендує платникам (лист № 3380/7/99-00-04-03-03-07 від 11.02.2024), які самостійно відмовилися від статусу або платникам, яким не підтверджено статус платника контролюючими органами, задекларувати МПЗ шляхом подання уточнюючого Додатку 3 до Декларації на 2023 рік.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора