Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Шановні мешканці громади!

Дата: 27.02.2024 10:41
Кількість переглядів: 130

Шановні мешканці  громади!

Фото без опису
У зв’язку із наближенням весняних теплих днів створюються сприятливі умови для цвітіння ранньоквітучих видів рослин.

На виконання листа Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) та відповідно до Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону Книгу України», доручення Державної екологічної інспекції України від 08.02.2024 № 173 «Про посилання у 2024 році заходів щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу», керуючись Положенням про територіальні громади та межрегіональні територіальні органи Держекоінспеції, затвердженого наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 07.04.2020 № 230, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 16.04.2020 № 350/34633, Положенням про Державну екологічну інспекцію Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області), затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 20.03.2023 № 33, виконавчий комітет Ренійської міської ради інформує про заборону торгівлі  рослинами, занесеними до Червоної книги України. З метою охорони ранньоквітучих об'єктів рослинного світу, у тому числі занесених до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, торгівлю ними на ринках та поза їх межами заборонено.

Масовий збір на продаж рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій.

Додатково зазначимо, що до Червоної книги України занесені, зокрема, такі ранньоквітучі рослини – підсніжник білосніжний, підсніжник складчастий, підсніжник Ельвеза, горицвіт весняний, рябчик малий, шафран сітчастий, тюльпан дібровий; до переліку видів рослин, які не занесені до Червоної книги України, але є рідкісними або такими, що перебувають під загрозою зникнення відносяться: проліска сибірська, проліска дволиста, конвалія звичайна, первоцвіт весняний, сон широколистий. До причин зміни чисельності вищесказаних рослин відносять: масове зривання на букети, переважно для продажу, викопування цибулин, рекреаційне навантаження.

Саме тому, протягом лютого-травня з метою припинення незаконного збирання, транспортування та продажу рідкісних ранньоквітучих рослин проводиться природоохоронна операція «Первоцвіт».

За знищення первоцвітів українцям загрожують штрафи відповідно до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме:

  • · від 510 до 1700 грн – за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу;
  • · від 1700 грн до 3655 грн – за рослини, зібрані на заповідних територіях, або занесених до Червоної книги (з конфіскацією рослин);
  • · від 340 до 510 грн – за погіршення середовища зростання червонокнижних рослин, незаконне або з порушенням вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов вирощування у спеціально створених штучних умовах;
  • · від 510  до 850 грн – за ті самі дії для посадових осіб.

Крім того, за один екземпляр незаконно зірваної червонокнижної квітки передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси) та підсніжники – від 49 до 62 грн (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 грн (залежно від виду).

!!!Якщо ви стали свідком продажу червонокнижних рослин, прохання повідомити про це поліцію за тел. 102.

Також повідомляємо: що будь-яка торгівля об’єктами рослинного світу потребує дозволу, який має вимагати як адміністрація ринку, так і правоохоронці.

Звертаємось до громадян з проханням відмовитись від збирання та придбання рослин занесених до Червоної книги України.

 

Збережемо первоцвіти разом!

Виконком Ренійської міської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора