Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

В мобільному застосунку «Моя податкова» нові сервіси

Дата: 11.12.2023 15:27
Кількість переглядів: 146

В мобільному застосунку «Моя податкова» нові сервіси

 

Головне управління ДПС в Одеській області інформує платників податків, що користувачі мобільного застосунку «Моя податкова» мають можливість просто, зручно та швидко:

- подати Облікову картку фізичної особи – платника податків. Форма № 1ДР (Розділ «Послуги»);

- подати Заяву про внесення змін до ДРФО. Форма № 5ДР (Розділ «Послуги»);

- подати Заяву про включення до Реєстру волонтерів (Розділ «Послуги»);

- сплатити грошові зобов’язання з використанням однієї з платіжних систем (вкладка «Переглянути інформацію про стан розрахунків» Розділу «Послуги», вкладка «Мої ППР» розділу «Мої дані»);

- отримати інформацію з Реєстру неприбуткових установ та організацій (Розділ «Реєстри»).

Функціонал мобільного застосунку доповнюватиметься новими можливостями відповідно до потреб платників податків.

Застосунок можна завантажити на мобільний телефон на платформі Android (https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua),

та на платформі iOS (https://apps.apple.com/ua/app/%D0%BC%D0%BE%D1%8F-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0/id6450752527?l=uk)

ДПС продовжує працювати над створенням нових сервісів для зручності і комфорту платників податків.

У разі виникнення запитань щодо роботи застосунку та наявності пропозицій щодо вдосконалення сервісів просимо їх надсилати за адресою infotax@tax.gov.ua або звертатися за телефоном 0 800 501 007.

 

Головне управління ДПС в Одеській області

тел.: (048) 707-29-31

 

Чи застосовувати РРО/ПРРО при наданні послуг?

Головне управління ДПС в Одеській області інформує платників податків
про особливості застосування реєстраторів розрахункових операцій або
програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) у сфері
торгівлі, громадського харчування та послуг.
Згідно з пунктом 14 статті 9 Закону України від 06 липня 1995 року №
265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері
торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), РРО/ПРРО та
розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги, у
разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем
дистанційного обслуговування або сервісів переказу коштів.
Таким чином, суб’єкти господарювання, які не приймають оплату за надані
послуги готівкою або не здійснюють приймання оплати в безготівковій формі, за
допомогою платіжних карток, жетонів, талонів тощо, звільняються від
обов’язкового застосування РРО/ПРРО при прийманні оплати за послуги.
Звертаємо увагу, що хоча право щодо незастосування РРО/ПРРО,
встановлене пунктом 14 статті 9 Закону № 265, і не може бути використане
суб’єктом господарювання при продажу товарів, суб’єкт господарювання не
втрачає такого права, навіть за умови здійснення торгівлі товарами, у випадку
приймання оплати за надані послуги виключно за допомогою банківських систем
дистанційного обслуговування або сервісів переказу коштів.
Отже, у випадку здійснення торгівлі одночасно товарами та послугами, за
умови приймання оплати саме за послуги, виключно за допомогою банківських
систем дистанційного обслуговування або сервісів переказу коштів, суб’єкти
господарювання мають право не застосовувати РРО/ПРРО з урахуванням пункту
14 статті 9 Закону № 265.

 

Як справляється та обчислюється рентна плата за спеціальне
водокористування у разі відсутності дозволу на спеціальне
водокористування із встановленими в ньому лімітами використання води?

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що відповідно до
п.п. 255.11.15 п. 255.11 ст. 255 Податкового кодексу України (із змінами, далі –
ПКУ) за відсутності у водокористувача дозволу на спеціальне водокористування
із встановленими в ньому лімітами використання води рентна плата справляється
за весь обсяг використаної води, що підлягає оплаті як за понадлімітне
використання.
За понадлімітне використання води рентна плата обчислюється за кожним
джерелом водопостачання окремо згідно з установленими ставками рентної плати
та коефіцієнтами (п.п. 255.11.14 п. 255.11 ст. 255 ПКУ).
У разі перевищення водокористувачами встановленого річного ліміту
використання води рентна плата обчислюється і сплачується у п’ятикратному
розмірі виходячи з фактичних обсягів використаної води понад встановлений
ліміт використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів (п.п. 255.11.13 п.
255.11 ст. 255 ПКУ).

 

Які мають бути дії суб’єкта господарювання при відключенні світла в
господарській одиниці, коли неможлива робота на комп’ютері з ПРРО?

Головне управління ДПС в Одеській області  повідомляє, що Законом
України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів
розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із
змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) передбачено можливість роботи
ПРРО в режимі офлайн у випадку відсутності зв’язку ПРРО з фіскальним
сервером ДПС.
Порядок застосування ПРРО в режимі офлайн встановлено розділом V
Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів
розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України
від 23.06.2020 № 317, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.07.2020
за № 635/34918 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від
14 червня 2016 року № 547» (далі – Порядок № 317).
Слід звернути увагу, що відповідно до статті 5 Закону № 265 у разі
відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу
облік операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та
формування розрахункових документів здійснюються у порядку, встановленому
Національним банком України. Отже, згідно з пунктом 6 Порядку № 317 порядок
застосування ПРРО в режимі офлайн, визначений розділом V Порядку № 317, не
розповсюджується на розрахункові операцій з торгівлі валютними цінностями в
готівковій формі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора