Коли звітувати за підсумками 9 місяців 2023 року до контролюючого органу

Дата: 18.10.2023 09:38

Коли звітувати за підсумками 9 місяців 2023 року до контролюючого органу

Ренійська ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області  звертає увагу, що статтею 34 Податкового Кодексу України  від 02.12.2010р. № 2755- VI ( зі змінами та доповненнями) (далі Кодекс ) визначені  такі види податкових періодів :

• календарний рік;

• календарне півріччя;

• календарні три квартали;

• календарний квартал;

• календарний місяць;

• календарний день.

Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 ст. 49 Кодексу - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV  Кодексу;

календарному року для платників податку на прибуток (у тому числі платників частини чистого прибутку (доходу)), для податкової декларації (у тому числі розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку), яка розраховується наростаючим підсумком за рік, - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

календарному року для платників дивідендів на державну частку (у тому числі господарських товариств, корпоративні права яких частково належать державі, та господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, які не прийняли рішення про нарахування дивідендів до 1 травня року, що настає за звітним) для розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку - до 1 липня року, що настає за звітним;

якщо платник податків ліквідується чи реорганізується (у тому числі до закінчення податкового (звітного) періоду), декларація з рентної плати, екологічного податку, місцевих податків і зборів може подаватися за податковий (звітний) період, на який припадає дата ліквідації чи реорганізації, до закінчення такого звітного періоду.

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем.

З урахуванням вищевикладеного Ренійська ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області нагадує платникам податків (юридичним особам та фізичним-особам – підприємцям) про необхідність подання звітності  за вересень, 3 квартал та 3 календарні квартали звітного року.

Згідно ст.49.3 податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Кодексом, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".

Платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації контролюючому органу в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".

Ренійська ДПІ нагадує платникам податків  про переваги подання податкової звітності в електронному вигляді:

- економія робочого часу платників часу та уникнення черг під час подання звітності;

- економія коштів платників на придбання бланків звітних документів;

- вибір часу здачі звітності, зручного для платника;

- постійне оновлення програмного забезпечення відповідно до останніх норм законодавства

- підтвердження доставки звітності;

- гарантія перевірки звітності на наявність арифметичних помилок;

- автоматичне формування архіву електронних копій звітів,квитанцій та інших документів

- скорочення строків проведення перевірки стосовно правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ і забезпечення своєчасного їх відшкодування платнику податків.

За порушення термінів подання звітності або її неподання платник несе відповідальність згідно Кодексу.