Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ У СУЧАСНИХ ДІТЕЙ – ЧИ ДІЙСНО У ВСЬОМУ ВИННІ СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ? У 2017 році, ще до пандемії COVID-19, вперше за понад 160 років спостережень був помічений зріст поширеності психіатричних розладів серед дітей, зокрема серед дівчат. Най

Дата: 02.08.2023 10:02
Кількість переглядів: 97

Фото без опису

У 2017 році, ще до пандемії COVID-19, вперше за понад 160 років спостережень був помічений зріст поширеності психіатричних розладів серед дітей, зокрема серед дівчат. Найчастіше це були випадки емоційних розладів, як-от депресія і тривожні розлади.

Перше, що спадає на думку, коли ми хочемо знайти причину змін у психіці та поведінці сучасних дітей, – це соціальні медіа, компʼютерні ігри та інтернет. Але крім цього є багато інших чинників.

Так, сьогодні, наприклад:

  • сімʼї розлучаються частіше, ніж зберігаються,
  •  менструація у дівчат починається набагато раніше, ніж була навіть 40 років тому,
  • відбувається сексуалізація дітей,
  • батьками стають значно пізніше, тож нині зазвичай більший віковий розрив між поколіннями і т. д.

Що робити батькам радить дитячий і підлітковий психіатр, КПТ-терапевт, старший лектор в Інституті психіатрії Лондонського університету Королеви Марії, Денис Угрин:

Намагатися завжди говорити правду дітям, звісно, в межах розуміння дитини й у межах розумного. Але коли діти запитують, наприклад, чи бабуся померла в Маріуполі, то треба чесно відповісти, а не вигадувати, що вона десь спить.

Створити таку атмосферу для дитини, де вона могла б вільно говорити тоді, коли вона хоче говорити, наприклад, про свою травму чи переживання. Наприклад, коли ви їдете у машині з дитиною, і ви не маєте дивитись одне одному у вічі, ви обоє дивитесь прямо. Це допомагає почуватися розслабленіше.

 Знаходити час на дитину. Коли діти говорять про те, що відбулося, що їх турбує, батькам треба уважно послухати та дати дитині зрозуміти, що це цілком нормально – говорити про те, що відбулося, що немає ненормальних реакцій на стрес і на війну. Усі реакції, які має дитина, вони абсолютно нормальні. Дуже важливо пояснити, що дитина не втрачає глузд, що його повторні переживання, кошмари вночі є абсолютно нормальною реакцією на події навколо. Запевнити в своїй підтримці, що ви поруч і завжди допоможете.

 Наявність режиму дня та достатність сну – базові умови психічного здоровʼя будь-кого, а тим паче дитини.

❝ Дуже часто бачу батьків, які думають, що через те, що діти травмовані, їм треба влаштовувати якісь там супердорогі канікули, їздити, розважати тощо. Насправді ж навпаки. Дітям найбільш комфортно, особливо під час війни, травми, коли в них є передбачуваність, певний розпорядок. Особливо це стосується нічних рутин ❞, – зазначає Угрин.

Повний текст інтервʼю можна прочитати за посиланням: https://youtu.be/SrdVRMb78v8

Спеціальний сезон подкасту «Простими словами» від The Village Україна виходить в межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоровʼя Ти як? за ініціативою Олена Зеленська. Проєкт реалізовано за підтримки ВООЗ у співпраці з Координаційним центром із психічного здоров’я при КМУ та ГО «Безбарʼєрність.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора