ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ПОДОЛАТИ СТРАХ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ?

Дата: 31.07.2023 17:36

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ПОДОЛАТИ СТРАХ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ?

«Увага! Повітряна тривога!» Раптовий звук сирени щоразу змушує здригатися. Здавалося б, ми вже знаємо, що це, і як треба діяти, але ніби підвисаємо і нічого не можемо з собою зробити — ці кілька секунд треба пережити. Для дітей все значно складніше.

За словами педіатрині Юлії Крушельницької, у малюків все частіше проявляється страх раптової небезпеки — шуму, вибухів, сирени. Зустрічаються випадки, коли діти ховаються під ліжко чи у шафу. Як зарадити в такій ситуації?

Важливо пам’ятати, що діти дуже емпатичні, вони вбирають емоції та поводяться так само, як батьки. Тож аби знизити рівень тривоги у дитини:

• навчіться зберігати спокій;
  • уникайте психологічних напружень у родині;
  • сформуйте для дитини особисту навичку заміни.

І у цьому дописі поговоримо про те, що таке навичка заміни, та як її сформувати.

Нагадаємо, що Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» створена за ініціативою першої леді Олена Зеленська

#тияк