НЕ ТРАВМУВАТИ «БІЛИМ ХАЛАТОМ»: ПОРАДИ, ЯК ЗРОБИТИ ОГЛЯД У ЛІКАРЯ КОМФОРТНИМ ДЛЯ ДИТИНИ
У воєнний період із малечею слід бути особливо уважними, навіть під час звичайного огляду у лікаря. Бо й не всі дорослі, зрештою, позбавляються страху «білих халатів».
«У мене на прийомі є іграшки. Пропоную дитині спочатку погратися: «полікувати» равлика чи ведмедика. Також малечі важливо все детально проговорювати – в цьому кабінеті ми з тобою будемо тільки розмовляти, а в тій кімнаті проведемо огляд. Ось цими інструментами – фонендоскопом – я тебе послухаю, ліхтариком подивлюся горлечко. Дати потримати ці речі маленькому пацієнту, аби він упевнився – вони не приносять біль», – порадила у прямому ефірі на сторінці ГО Безбар’єрність та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA педіатр Юлія Крушельницька.
Наступний лайфхак: вже знайомими інструментами «лікуємо» маму чи тата, а потім і самого лікаря. Так дитина переходить на вищий ступінь довіри та перестає боятися.
Для остаточного закріплення на час огляду малечу садять на руки до батьків. А фінішний бонус – яскрава наліпка за сміливість, яку малюк обирає сам/
«Зараз дуже багато діток із різноманітними ментальними складнощами. І через вік вони не можуть сформулювати скаргу. Проте все одно говорити треба не тільки з батьками, говорити треба з дитиною – тільки так можна знайти правильний підхід та виявити психологічну проблему», – зазначила Юлія Крушельницька.
Нагадаємо, після проходження навчання за програмою World Health Organization (WHO) mhGAP лікарі-педіатри, як і всі лікарі «первинки», можуть надавати допомогу пацієнтам з поширеними психічними розладами (депресія, гостра реакція на стрес, суїцидальна поведінка тощо).
Цикл ефірів з фахівцями на Facebook-сторінці ГО «Безбар’єрність» та Координаційного центру з психічного здоров’я при КМУ відбувається у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою першої леді Олена Зеленська.
Більше про підтримку себе та людей поруч на https://bf.in.ua/turbota
![Фото без опису](https://izmail-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/359858545_611660724408702_6501812485766635622_n-1024x1024.jpg)
![Фото без опису](https://izmail-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/358571788_611660727742035_8794175670686309911_n-1024x1024.jpg)
![Фото без опису](https://izmail-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/359713427_611660821075359_3105394600395431244_n-1024x1024.jpg)
![Фото без опису](https://izmail-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/359775970_611660717742036_436224246054729843_n-1024x1024.jpg)
![Фото без опису](https://izmail-rda.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/359809151_611660817742026_2920999197746984841_n-1024x1024.jpg)