Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

В МІСТІ ІЗМАЇЛ ВІДБУЛАСЬ РАЙОННА КОНФЕРЕНЦІЯ З БЕЗБАРʼЄРНОСТІ «БЕЗБАРʼЄРНА УКРАЇНА»

Дата: 15.06.2023 15:41
Кількість переглядів: 103

25 травня, в місті Ізмаїл за участю представників громад Ізмаїльського району та під модераторством начальника відділу освіти, охорони здоров’я, культури, спорту Ізмаїльської районної державної (військової) адміністрації Марини Деной відбулась районна конференція з безбарʼєрності «Безбарʼєрна Україна».

В заході взяли участь заступник голови ІРД(В)А Сергій Проданов, заступник Ізмаїльського міського голови Сергій Павлухін, голова Суворовської громади Олег Босікевич, заступник голови Ренійської ОТГ Олексій Самбурський, заступник голови Кілійської ОТГ Володимир Сокоренко, керівники та спеціалісти управлінь та відділів міських, селищної та сільських рад.

На конференцію були запрошені також директор ТОВ «Ізмаїл Євротрансавто» Сергій Ківалов, проєктувальник Сергій Константинов, архітектор Олександр Андрєєв, голова Ізмаїльської територіальної організації Українського товариства глухих Олександр Кірчев, голова Ізмаїльської первинної організації Українського товариства сліпих Валентина Лунгу, голова Ізмаїльської міської громадської організації осіб з інвалідністю Галина Новак, представники благодійних організацій та інші.

З привітальним словом до присутніх звернулися перший заступник голови Ізмаїльської районної державної (військової) адміністрації Михайло Шарафаненко, у вигляді відеозвернення – народна депутатка, голова комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Під час першої частини заходу обговорили важливість питання безбарʼєрності, яка стосується всіх людей та всіх сфер життя, рішення, які приймаються органами влади, регіональні плани щодо безбарʼєрної відбудови України.

Важливою складовою є підписана в.о.голови Одеської ОВА Борисом Волошенковим декларація Про підтримку Національної стратегії із створення безбарʼєрного простору в Україні на період до 2030 року.

Це – суттєвий крок у забезпеченні гідних умов для кожного громадянина нашої держави.

Друга частина заходу була присвячена щирому діалогу про досвід людей, які зіштовхнулися з барʼєрами, та шляхам зміни простору, послуг, нашої реальності у містах/громадах, аби вони стали безбарʼєрними.

Учасники зустрічі приділили увагу т.зв. «пільговим» автобусам (автобуси, що працюють у звичайному режимі руху) та їхній доступності для людей з інвалідністю. Обговорили також можливість сповіщення про номер маршруту при наближенні транспорту до автобусної зупинки та звукового сповіщення на світлофорних вузлах.

Не пройшли повз проблеми коректного ставлення до людей з інвалідністю та можливості проведення «виховних годин» у закладах освіти для учнів щодо ввічливого спілкування. Торкнулись теми впровадження інклюзивної освіти, яка дає можливість дитині з інвалідністю змалку відчувати себе частиною суспільства з рівними правами.

Акцентували увагу на послугах, які вже надаються, але про них мало хто знає, а тому і мало використовують – наприклад, банківські послуги доступні не лише при відвідуванні банківської установи: є можливість отримувати їх безпосередньо за місцем проживання.

Є потреба звернути увагу на місця для паркування людей з інвалідністю та вже облаштовані пандуси, чи всюди дотримувалися будівельних норм. Як повідомила запрошена гостя Роза Мунтяну, яка пересувається за допомогою крісла колісного, іноді на пандусах не вистачає місця для розвороту на майданчику перед дверима. І додала: якщо раніше робилося все, щоб людей з інвалідністю було менше на вулицях, то сьогодні місто Ізмаїл дбає про них і намагається робити все, щоб люди були рівні в своїх правах.

Що стосується облаштування пандусів, широких дверей, кнопок виклику аптекарів чи фахівців інших установ, то бізнес готовий втілювати безбарʼєрні ініціативи, але фінансовий аспект гальмує цей процес.

Як зазначив представник громадської організації Rotary Club Izmail Роман Разінкін (і по сумісництву – представник підприємницької сфери), фінансова участь держави – у вигляді програм, грантів, тощо – прискорила б реалізацію безбарʼєрних компонентів, бо тільки за рахунок власних коштів жоден підприємець не зможе втілити усі безбарʼєрні ініціативи.

Вагому допомогу у подоланні барʼєрів нададуть створені за ініціативи першої леді Олени Зеленської «Довідник безбарʼєрності» – гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбарʼєрної мови, та «Альбом безбарʼєрних рішень» – практичний посібник, який допоможе архітекторам, будівлельникам, замовникам і активістам.

Підсумовуючи сказане, модератор заходу Марина Деной підкреслила, що наше суспільство сильне, і спільними зусиллями ми подолаємо встановлені барʼєри.

Ізмаїльська районна державна (військова) адміністрація чекає на пропозиції, які допоможуть це зробити.

Ми – різні, проте рівні в правах.

І кожен робить свій внесок у розвиток України без барʼєрів.

Фото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора