Соціальні послуги для окремих категорій внутрішньо переміщених осіб

Дата: 30.05.2023 15:20

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 березня 2023 року № 248 «Деякі питання реалізації експериментального проекту з надання в закладах охорони здоров’я, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики, окремих соціальних послуг деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах» ухвалено рішення про реалізацію експериментального проекту, щодо надання окремих соціальних послуг найбільш вразливим категоріям громадян. Спеціалізований Трускавецький санаторій «Батьківщина» та спеціалізований Миргородський санаторій «Слава» визначено учасниками експериментального проекту з надання соціальних послуг. Під час реалізації експериментального проєкту передбачено безкоштовне надання наступних соціальних послуг:

• підтримане проживання;
  • надання притулку;
  • догляд стаціонарний;
  • соціальна адаптація.

Надання послуг здійснюватиметься з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики, та фінансуватиметься в рамках експериментального проекту державою.

Право на отримання соціальних послуг у межах реалізації експериментального проєкту мають особи похилого віку та особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, в тому числі під час обов’язкової евакуації, або в яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження та інформація про яке підтверджується відомостями Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Обовязковою умовою надання соціальних послуг є наявність довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для визначення права на отримання соціальних послуг у межах реалізації експериментального проєкту можна звернутися до сектору соціального захисту населення апапрату виконкому Ренійської міської ради.