До уваги землевласників, землекористувачів, сільських старост

Дата: 03.03.2023 10:54

З метою запобігання виникнення аварійних ситуацій в Об’єднаній енергетичній системі України, охорони навколишнього природного середовища, збереження життя та здоров’я населення, виконком Ренійської міської ради повідомляє землевласникам, землекористувачам, сільським старостам, про необхідність забезпечення вимог Закону України «Про землі енергетики і правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів» та Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 № 1455 (далі- Правила).

У відповідності до пунктів 32, 34 Правил, місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування, які надають дозволи на розміщення об’єктів будівництва, в тому числі в охоронних та санітарно-захисних зонах електричних мереж, зобов’язані сприяти власникам електричних мереж у роботі із збереження електричних мереж, запобігання аваріям і ліквідації їх наслідків у діючих електромережах, а також у забезпеченні виконання вимог цих Правил юридичними та фізичними особами/фізичними особами — підприємцями. Відповідальність юридичних та фізичних осіб/фізичних осіб — підприємців за порушення вимог цих Правил, визначається порядком притягнення осіб до дисциплінарної, цивільно-правової, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законом.