Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ОФОРМЛЕННЯ СТАТУСУ УБД: ЗМІНИ ТА ПОРЯДОК

Дата: 09.12.2022 11:58
Кількість переглядів: 116

З 1 грудня 2022 розпочався процес оформлення документів для підтвердження статусу учасника бойових дій.

21 жовтня 2022 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови № 413 «Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення». Змінами розширено коло осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій. Тепер до таких осіб належать усі, хто боронить Україну в війні, в тому числі добровольці Сил територіальної оборони.

Для розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій Наказом Міністерства оборони України від 10 листопада 2022 року № 369 затверджено положення про утворення спеціальних комісій.

Як отримати статус УБД:

-за зверненням командира частини, який подає документи на підлеглих військовослужбовців;

-за особистим зверненням військовослужбовця;

-за особистим зверненням особи, яка звільнена з військової служби, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Особи, які звертаються за отримання статусу УБД, насамперед мають надати Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій довідку про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

В обов’язковому порядку також слід подати не менше як один з перелічених документів (копії):

витяги бойових донесень;

витяги з журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);

витяги з вахтових журналів;

копії матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Додатково можуть надаватися й інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання бойових (службових) завдань.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/413-2014-%D0%BF?fbclid=IwAR2A5SMjSob6_q_WRtV_0cFLFZRhUuTiAjHGw2qP2-ymQhcUWkznFOnOQHQ#Text

https://ips.ligazakon.net/document/view/re38777?an=1&ed=2022_11_10&fbclid=IwAR1cisWrLQ6nuxd4kFGY8uaQ110028SvDNad_cNU9sFHwikfTQciUeH8E_k

Підготовлено спеціалістами відділу забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Ізмаїльської районної військової адміністрації

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора