Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) в умовах воєнного стану

Дата: 20.10.2022 14:48
Кількість переглядів: 138

В цьому відеоматеріалі ми публікуємо корисну інформацію щодо роботи МСЕК. Основний меседж відео полягає в тому, що людям з інвалідністю (дітям у тому числі) під час дії воєнного стану не потрібно повторно проходити медико-соціальну експертизу, щоби продовжити довідку про інвалідність..

Зауважимо, що якщо термін інвалідності добіг кінця під час дії воєнного стану, то інвалідність продовжується автоматично без перекомісії до кінця дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування.

Також спрощено процедуру встановлення інвалідності. Під час війни інвалідність можна встановити заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи.

Крім того, відповідно до законодавства, МСЕК не має законних підстав вимагати від пацієнта, що є внутрішньо переміщеною особою (ВПО), укладання декларації та просити, щоби пацієнт прийшов на повторний огляд для підтвердження інвалідності під час воєнного стану.

Відповідно, на період дії воєнного стану експертиза проводиться за направленням лікарсько-консультативної комісії незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування громадян, які звертаються для встановлення групи інвалідності.

У разі, коли особа звертається для встановлення інвалідності та не може прибути на огляд до МСЕК, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Крім того, будь-яка особа, а також ВПО, перебуваючи в іншому регіоні України, має право звернутися до медико-соціальної експертної комісії за місцем її перебування, і лікарі МСЕК спільно з лікарями закладів охорони здоров’я підкажуть способи розв’язання проблемних питань.

Якщо особа з інвалідністю перебуває за кордоном, їй потрібно зв’язатися із сімейним лікарем в Україні та надіслати йому медичні документи. Лікар оформить направлення на проходження МСЕК, а комісія проведе експертизу заочно на підставі наданих документів.

https://www.youtube.com/watch?v=yJnKL0azbCY 

Проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) в умовах воєнного стану


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора