Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Чи знаєте ви, куди звертатися за допомогою в місті Рені, якщо ви стали постраждалою особою від домашнього насильства?

Дата: 04.10.2022 15:25
Кількість переглядів: 313

Чи знаєте ви, куди звертатися за допомогою в місті Рені, якщо ви стали постраждалою особою від домашнього насильства?
Фото без описуПроблема насильства, зокрема насильства в сім'ї, є досить актуальною  передусім тому, що сім'я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Насильство та жорстокість у сім'ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. 

Домашнє насильство – це  діяння ( або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного, економічного характеру, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання,  між родичами, колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю. 

Фізичне насильство – це заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, заподіяння смерті. 

Сексуальне насильство – це будь-які діяння сексуального характеру, вчиненні без згоди особи. 

Психологічне насильство – це словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, завдають шкоди психічному здоров’ю. 

Економічне насильство - це умисне позбавлення житла, їжі,одягу, документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушення до праці, заборона навчатися. 

Хто несе відповідальність за домашнє насильство? 

Кривдник з числа таких осіб: подружжя; особи, які проживають (проживали) спільно однією  сім’єю; їх родичі; опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки – вихователі, патронатні вихователі; колишнє подружжя; наречені; особи, які мають спільних дітей.
Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачено нові механізми захисту від домашнього насильства - це терміновий заборонний припис. Підставою є ініціатива поліції або заява постраждалої особи. Припис передбачає для кривдника – зобов’язання залишити місце проживання(перебування) постраждалої особи; заборону на вхід та перебування у місці проживання (перебування)постраждалої особи; заборону в будь який спосіб контактувати із постраждалою особою. За невиконання припису – штраф, громадські роботи або адміністративний арешт. Термін дії припису - до 10 діб. 

Підставою обмежувального припису є заява потерпілої особи або її представника, батьків, родичів, органу опіки та піклування. Рішення про застосування обмежувального припису приймає суд не пізніше 72 годин. Обмежувальний припис передбачає для кривдника заборону перебувати в місці спільного проживання(перебування), усунення перешкод у користування майном потерпілою особою; обмеження спілкування з постраждалою дитиною; заборону наближатися  на визначену відстань до місця проживання(перебування), навчання, роботи та ін.; заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею; заборону вести листування, телефоні переговори з постраждалою особою. Термін застосування – до 6 місяців. 

Де і як отримати допомогу ? 
У структурі комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Ренійської міської ради,працює спеціалізована служба первинного соціально – психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі,  ЇЇ послуги безкоштовні, а інформація про постраждалих конфіденційна. Фахівці служби надають психологічну підтримку та соціальні послуги(консультування, кризове та екстрене втручання, соціальний супровід, посередництво тощо). Працює спеціалізована служба  за адресою:
м.Рені
вул.Гагаріна буд.13
понеділок-четвер з 9.00 до 18.00
п'ятниця з 9.00 до 17.00
тел. 0665108130
тел. 0484044670 

Найнебезпечніший співучасник домашнього насильства – мовчання!
Якщо ви стали свідком або постраждали від домашнього насильства, то негайно звертайтеся за допомогою! Не мовчіть!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора