Княгиня Ольга - найвідоміша жінка давньої та сучасної України

Дата: 25.07.2022 11:25

День Державності  разом з Український інститут національної пам'яті

Сьогодні, 24 липня у церковному календарі – день пам'яті святої рівноапостольної княгині Ольги. Вона стала першою в Київській Русі правителькою. Народилася княгиня 890 року, а престол зайняла 945 після смерті свого чоловіка князя Ігоря. Ольга мала твердий і рішучий характер, тому правила досить жорстко. Але всі називали її мудрою правителькою. 957 року в Константинополі княгиня Ольга хрестилася. Їі постать відіграє важливу роль в розвитку нашої майбутньої держави, адже її онук, Володимир Великий, якого з дитинства виховувала Ольга, в 988 році прийняв хрещення. Християнство ставило Русь на один рівень з Європейськими країнами.

Після хрещення Русі до Київської держави почали приїжджати грецькі монахи та науковці, які сприяли подальшому розвитку науки і держави в цілому.