СТОП ШАХРАЙ! Кіберполіція Одеської області попереджає!

Дата: 22.02.2022 09:43

«Легкі гроші» – це гарна приманка, яку шахраї використовують для вербування дропів або грошових мулів.

Дропи або грошові мули – це люди які допомагають злочинцям «відмивати» нелегально отримані кошти.

Як вони це роблять?

? Через свої рахунки перераховують незаконні кошти.

? Знімають гроші з банкомату і передають злочинцям.

Незаконні гроші рухаються з рахунку на рахунок, водночас самі злочинці залишаються в тіні. Така схема дозволяє злочинним угрупуванням працювати в різних країнах та не «світити» себе.

Чи усвідомлює дроп, що стає частинною злочинного ланцюжка?

Можливо, не усвідомлює або просто не задає зайвих питань.

Гроші ж платять, і заробити їх легко.

Що це за гроші та навіщо така схема?

Це гроші, які отримані незаконним шляхом:

? торгівля наркотиками,

? торгівля людьми,

? фішинг,

? інші тяжкі злочини.

Звичайно, іноді грошовий мул не знає, що така робота тягне за собою кримінальну відповідальність.

Бо у шахраїв завжди знайдеться правдоподібна байка на будь-які питання.

Але невігластво – це не виправдання, відмивання грошей – тяжкий злочин.

Грошовий мул – співучасник злочину, якого виявити найлегше, і не важливо здогадувався він про це чи ні.

Оголошення про таку роботу може виглядати досить пристойно:

? у ньому наявне посилання на сайт компанії,

? «роботодавець» навіть може зазначити поважну причину для такої роботи. Найпопулярніша – це ухилення від сплати податків. Щоб приховати частину доходу необхідно здійснювати перекази через рахунки фізичних осіб.

Така пропозиція може надійти через WhatsApp, Viber, Telegram або електронною поштою та через рекламні оголошення в соціальних мережах.

Як розпізнати таку пропозицію?

Все дуже просто: головний обов’язок на такій посаді – знімати готівку з банкомату та/або перераховувати гроші, користуючись при цьому власною карткою та рахунком.

Якщо ви ще досі вважаєте таку роботу цілком пристойною та безневинною, то за таку діяльність можна сісти у в’язницю, читайте більше на сайті Кіберполіції https://www.cyberpolice.gov.ua/article/ne-stavaj-dropom-198/

Більше інформації читай на #ШахрайГудбай за посиланням https://bank.gov.ua/promo/stopfraud/