Ренійська міська рада
Одеська область, Ізмаїльський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ВЗАЄМОДІЯ З ЛЮДЬМИ, ЯКІ ПЕРЕЖИЛИ ПОЛОН

Дата: 14.03.2025 11:32
Кількість переглядів: 28

Опинитися у полоні можуть як військові, так і цивільні. Російська тактика ведення війни однаково жорстока для всіх: неволя та катування, нелюдські умови утримання, залякування й помста. Тотальний сторонній контроль над життям і відсутність можливості захистити себе залишають відбиток на стані кожного та кожної, хто пережив полон.

📍Одразу після звільнення людина може почуватися самотньою і безпорадною, з втратою віри у світ та в себе.

📍Часто викривляються часові межі, минуле плутається з майбутнім, складно визначати тривалість подій і співвідносити відстань.

📍Може з’явитися надмірна чутливість до психологічних і тілесних кордонів. Або ж навпаки: іноді звільнені із полону зовсім не відчувають меж – ні власних, ні чужих особистих просторів.

📍Після перенесених тортур тривалий час зберігається відчуття абсолютної вразливості та незахищеності. Але якщо людина ігнорує прояви фізичного болю, який є наслідком перебування у полоні, на це слід звернути увагу.

📍У звільнених з полону можуть розвиватися проблеми з пам’яттю, увагою, виникати депресії, тривожність, надмірний страх смерті, панічні атаки, зростати схильність до завдавання собі шкоди.

Про те, як спілкуватись з людьми, що пережили полон, як коректно підтримати й допомогти повернутися до звичного життя розповідає сьомий епізод освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія», який можна переглянути на платформі Дія.Освітаhttps://bit.ly/3FlfFr8 або на YouTube-каналі «Ти як?» https://www.youtube.com/watch?v=Du1gy35EvAc…

💭«Найбільше після звільнення з полону хотілося навіть не поговорити з рідними, а побачити їх. Бо в якийсь момент я зловив себе на думці, що не можу пригадати обличчя та голоси. Це реально страшно. А ще найпершими проявляються негативні емоції, стани невизначеності, втрати якоїсь рішучості, страх банальних речей, як-от зайти просто до когось в кабінет», – розповідає Данило Кравець, військовослужбовець, звільнений з полону, один із героїв серіалу.

Одне з ключових правил взаємодії з ветеранами – не «героїзувати» – поширюється і на людей, які повернулися з полону. Так само як і необхідність пам’ятати, що співчуття та жалість – це абсолютно різні речі.

ℹ️ Освітній серіал створено з ініціативи Міністерство цифрової трансформації України у межах комунікаційної кампанії Ти як? Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Він є продовженням однойменного розділу «Довідника безбар’єрності» – гіда з коректної комунікації. Проєкт реалізовано за підтримки Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, ГО «Безбар’єрність» та Visa, яка є учасницею спільноти «Бізнес без бар’єрів».

#тияк

#безбарєрність

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь